Kultuuriline rännak läbi Sagritsa muuseumi suvehooaja

21.05.2021
PRESSITEADE

Kultuuriline rännak läbi Sagritsa muuseumi suvehooaja

Sagritsa muuseum Karepal Kalame talus ootab kõiki külastajaid sel suvel rännakule Richard Sagritsa akvarellinäitusele “Reisipildid”, põnevatele näitustele, hingelistele maalikursustele ning muusikalistele etteastetele.

Praeguses pingelises olukorras, kus reisimine välisriikidesse on veel küllaltki keeruline, on muuseum otsustanud tuua külastajatenikillukese reisimuljeid, hingelist rahulolu ja nauditavaid hetki kaunisse Eestimaa suvesse. Muuseumisuve avab 26. juunil ateljeenäitus “Reisipildid”, kus sel aastal on eksponeeritud Richard Sagritsa õlimaalid ja akvarellimaalid Kesk-Aasiast, Karjalast, Kaukaasiast, Soomest, Kiievist ning ka Veneetsiast.

Akvarellimaali loomist saab muuseumis sel aastal ka ise katsetada, sest 20. juunil on Eesti Akvarelliste Ühingu liige ja kunstnik Liisi Tani valmis kõigile läbi põneva teekonna õpetama jaanipäevaeelselt, kuidas sõnajalaleht paberile saada. Läbi meditatsiooniliste õlimaalikursuste 5. ja 26. juunil ning 24. juulil saab nautida taaskord kunstnik Tiiu Piiburi õpetusi ja ingelliku olekut. Kursusele "Valge paberi hirm" juhendaja Elts Kuhhiga, mis toimub 17. juulil, ootame kõik neid, kelle hinges on soov joonistada pliiatsi või söega.

Lisaks kõigele muule saab Kalame talu rehealuses iga suvekuu alguses näha erinevaid ajutisi näitusi. Alice Sagritsa keraamikaarmastuse ning tema suure kogu lummuses toome teieni 6. juunil neljateistkümne keraamiku näituse puupõletusmeetodil valmistatud nõudest ja muud esemetest. Näituse kuraator Ann Nurga sõnas: “Kuna esemed põletatakse puudega köetavas ahjus, siis igas põletuses sünnib väikseid ja suuri imesid. Need on nagu värvid paletil, millega tuli maalib oma kordumatu teose.” Juulikuu esimesel pühapäeval, 4. juulil tervitab oma abstraktsete ja suuremõõtmeliste maalide näitusega Rakveres elav kunstnik ja kunstiõpetaja Leekpea.

Kalame talu oli Selja mõisa kalamehe elupaik ning seetõttu on 13. juunil võimalik kaeda kalade elu Kalapäeval, kuhu ootame huvilisiharivatele loengutele rännu-ja loodusmeeste Peeter Hussari ja Olavi Kasemaaga. Muuseumisse ootame ka hulganisti reisi-ja muusikasõpru, sest oma väga värvikatest reisimuljetest, elust ja loomingust räägib kohtumisõhtul 17. juunil Peeter Vähi ning 18. juulil kell 19.00 anname võimaluse nautida kohtumis -ja kontsertõhtul Pääru Oja ja Indrek Kruusimaaga. Muusikanautlejatele rõõmuks lõpetab suvehooaja Jaan Söödi kontsert 13. augustil kell 19.00.

Kõikide sündmuste informatsioon ning erinevad üllatused on leitavad Sagritsa muuseumi Facebooki lehelt ning kodulehelt www.svm.ee.  Muuseum juhindub kõikide eelnimetatud sündmuste korraldamisel Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti juhistest.

Foto: RM _ 6343 K 338:1099 Akvarell. Sagrits, Richard. Veneetsia, Sild 1956

Rohkem infot: