Politsei Noorte Sõprade Ring

Toimumisaeg
Politsei Noorte Sõprade Ring

 

Politsei Noorte Sõprade Ring toimub kahel korral kuus (november 2020 - aprill 2021), 11-12-aastastele noortele. Ring on osalejatele tasuta. Esimene ring toimus 18.11.2020 (Politseimuuseumis).

Ringi üldine eesmärk on sidustada noori politseiorganisatsiooni ning riigi institutsioonidega tervikuna. Mitmekülgsete ringitegevustega on võimalik tõsta noorte teadlikkust turvalisusest, mille abil tagada enda ja teiste ohutus erinevates valdkondades tervikuna. Lisaks välistada ka hilisemal perioodil noore enda sattumist halvale teele. Eeldame, et ringiga liitumisel on võimalik kaudselt mõjutada ka konkreetse noore sõpruskonda, ehk siis selgelt on huviringi käivitamisel nii otsene kui ka kaudne ennetav mõju. 

Kontakti hoidmiseks ning ringi eesmärkide järjepidevuse tagamiseks on võimalik teatud ajast osalevaid noori kasutada linnas toimuvatel ennetussündmustel. 

Noortelt noortele lähenemise võtmes võib ringinoortest tulla hakkajaid, kes on valmis koolitama teatud teemadel (liiklusohutus, hädaabikõne tegemine vms) endast nooremaid.
 

Politseiring toimub kolmapäeviti, 15.00 - 17.00

2021 aasta ringikohtumiste teemad ja sündmused:

Liiklemine talvisel teel. Liiklusohutus ja turvavahendite õige kasutamine.

Veebikonstaabli ja noorsoopolitsei tutvustus. Netiturvalisus.

Koolikiusamine.

Erakorralise meditsiini osakonna külastus ja esmaabi.

Arestimaja ja vangla külastus.

Avalikud veekogud ja ohutus.

Piirikordoni külastus ja kriisiolukorrad.

Valmistumine ohutu jalg- ja tõukeratta hooajaks.

Väljasõit ja hooaja pidulik lõpetamine.

 

Ringi juhendaja:
Angelika Tśeremis, 5788 0729, angelika@svm.ee